2012 m. rugpjūčio 1 d., trečiadienis

Žaidimas-konkursas "Mainų ratas" Nr.9

Prieš savaitę laimėjau konkursą organizuojamą Žmogiukės tinklaraštyje. Buvau tikrai labai pamaloninta, bet tuo pačiu pečius užgriuvo malonūs rūpesčiai - per savaitę turėjau kažkaip greit susisukti ir paskelbti naują užduotį jau devinto Mainų rato. Taigi tęsiu šį smagų žaidimą ir vykdau užduotis, kurios privalomos kiekvienai laimėtojai :) Konkurso iniciatorė, tinklaraščio "Paper love" šeimininkė, detaliai aprašo žaidimo esmę ir taisykles. Susipažinkite prašau su jomis užsukę pas Dalią į svečius :)

Trumpai prisistatau:

1. Esu vilnietė vardu Olga.  Rankdarbiai - yra mano laisvalaikis. Kiek save prisimenu, tiek vis siūdavau, megzdavau, nerdavau, siuvinėdavau... Kai rankos dirba, smegenys ilsisi. Kadangi visiškai sutinku su šiuo posakiu, tai ir be rankdarbių neįsivaizduoju savęs. Skrebinimas, kuriuo "susirgau" prieš dvejus metus, tai dar ir kūryba, o poreikį kurti turiu ir džiaugiuosi galėdama jį realizuoti.

2. Mėgstu gamtą, gerą muziką, įdomių pašnekovų draugiją, arbatą Earl gray ne mažiau penkių puodelių per dieną, gerą knygą, įdomią periodinę spaudą. Esu iš tų, kurie šventai įsitikinę, kad popierinės knygos ir žurnalai tikrai neišnyks, nes nėra didesnio kaifo, negu sklaidyti šviežią, dar spaustuvės dažais kvepiantį leidinį :)

3. Paskutiniai, priešpaskutiniai ir patys dažniausi skrebo pirkiniai - popierius. Negaliu jam atsispirti ir nesusilaikau neprisipirkusi vis naujų kolekcijų :) O artimiausiu metu niekaip neapleidžia mintis, kad man reikia "Zutter`io". Taigi jis ir yra mano planuojamas didysis pirkinys.

4. Koks vertingas dalykas, kurį išmokau/patyriau beskrebindama? Labai praplečiau akiratį, nes daug lankausi įvairių užsienio skrebukių, turinčių didelę skrebinimo patirtį bloguose. Na ir nėra nieko malonesnio, kaip susipažinti, bendrauti ir skrebinti bendraminčių būryje.

5. Patarimas skaitytojui: Bandykite, klyskite ir vėl bandykite. Nes tik taip galima patirti pažinimo bei kūrybos malonumą ir tobulėti. Ir nelaukite, kol ateis mūza, nes ji ateina pas tuos, kurie veikia ir būtent jiems padeda :)

Tai tiek. Tikiuosi, kad buvo trumpa ir lakoniška, bet informatyvu :)


Na ir metas paskelbti užduotį. Turėjau sugalvojusi kelis variantus, bet apsistojau būtent ties šiuo, kadangi mano manymu čia daug vietos fantazijai ir interpretacijai.

Šią užduoties nuotraukėlę patalpinkite savo bloge šoninėje panelėje :)Įvairių sričių menininkai savo kūriniuose naudojo kontrastus ir antonimus ir būtent kontrastas dažną įkvėpdavo. Kad ir Stendalis su jo romanu "Juoda raudona", L. N. Tolstojus "Karas ir taika", Markas Tvenas " Princas ir elgeta", F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė"... Tokių pavyzdžių galima rasti ir muzikos kūriniuose ir paveiksluose. Na ir aišku gyvenime. Juk čia kur bepažvelgsi - visur kontrastai. Gimimas ir mirtis, vasara ir žiema, vanduo ir ugnis, vyras ir moteris, saulė ir lietus... Galima vardinti ir vardinti. Bet to nedarysiu, nes esu tikra, kad jūs, kūrybingieji skrebintojai ir skrebintojos tikrai pateiksite netikėtų ir originalių darbelių, prisimindami dar daug įdomių kontrastų ir antonimų.

Jūsų darbeliuose kontrastas gali matytis nuotraukoje (jei tai tradicinis skrebukas su nuotrauka), tai gali būti kontrastingų spalvų panaudojimas, gali būti panaudoti antonimai pavadinime, priešingą simboliką sukuriančios detalės ar, pagaliau, bet kas, kas atsakytų į temą ir būtų kontrastinga. Tik jeigu tai iš pirmo žvilgsnio gali būti neįžvelgiama jūsų darbe, paaiškinkite, ką būtent turėjote omenyje, savo bloguose, aprašydami darbelį.

Štai čia mano pavyzdėlis:Tikiuosi, kad užduotis nepasirodys jums sudėtinga, o saulė ir karščiai dar neatmušė noro kurti :) Nekantriai lauksiu jūsų šedevrų. Jų nuorodas kelkite komentaruose, o aš stengsiuos sukelti juos į šį įrašą, kad visi galėtų pasigėrėti jūsų kūrybiškumu ir fantazija.

Jūsų grožiai bus priimami iki rugpjūčio 15 dienos, 24 valandos. Toliau tradiciškai skirsiu dvi paras balsavimui. O rugpjūčio 18 dieną paskelbsiu nugalėtoją, kurio/ kurios darbelis surinks daugiausia žiūrovų simpatijų. Nugalėtojo/os jau laukia supakuotas ir pasiruošęs iškeliauti priziukas:


15 storų dvipusių ir vienpusių lapų 30*30, 15 plonesnių vienpusių lapų 30*30, kampo skylamušis ir keturi 3D bei Peel off lipdukų rinkinukai.

Taigi, griebkite popieriukus ir imkitės darbo, o mūza tikrai ateis jums padėti :) Linkiu įkvėpimo ir sėkmės!

Dalyvių darbai:

Jurgita/AngluM ir jos skrebukas apie New YorkąStar su puošniu atvirukuIrma pristato LO "Skaitau su seneliu"Dalia ir skrebukas "Oh, lazy days"


Laura/Žaliaakė ir jos atvirukas


Rima su nuotaikingu skrebuku "Nauja - pamiršta sena"12 komentarų:

English Teacher Jurgita rašė...

Olga, labai nereali užduotis! Ir prisistatymas idomus :)

...VitDeko... rašė...

Labai smagu suzinoti apie tave daugiau :) o uzduotis tikrai liuks :) labai labai idomi :) kai perskaiciau smekstelio mintis ka galeciau padaryti :)))

Assol rašė...

Ačiū Jurgita, dėkui Šypsenike. Tikiuosi, kad šmėžčiojančias mintis realizuosit ant lapo ir sudalyvausit žaidime :)

dalijablog rašė...

trecia karta jau rašau komentarą!

Šįkart labai trumpai. :-)

Viskas patiko patiko patiko! Esi įdomi ir intelektuali
asmenybe. Su didziausiu malonumu pries miega aš vakar perskaičiau.
Prizas nuostabus o tema tai įspūdinga, teks gerai pagalvot ką cia sukonstravus.

Dekui tau suspejant laiku ir laukiam tavo darbelio!

Dalia :-)

Neringa rašė...

Labai įdomi tema. Intriguojanti.
Kol kas galvoje tuščia, bet ką gali žinoti, kas netikėtai į ją šaus. :)

Ir susipažint su tamstele smagu. :)

dalijablog rašė...

Oi niekas dar nezaidzia! Aš gaminsiu si vakarą! Turiu nebloga idėja.
Prizo man nereikia, jei tik vienintele aš suzaisciau :-)

Patiko tavo pavyzdukas!

English Teacher Jurgita rašė...

sveika :)

kur talpinti nuoroda?
turiu darbeli konkursui :)

http://scrapportfolio.blogspot.com/2012/08/skrebukas-mainu-ratui-nr9.html

Irma rašė...

Pagaminau skrebuka pagrinde pagal si issuki, tad galvoju galbut ne pro sali parodyti....
bet pageidauju nedalyvauti balsavime ;)
...tik palaikau mainu rato dvasia ;)

Aciu,
Irma
http://irmaperedne.blogspot.com/2012/08/layout-reading-with-grandpa.html

dalijablog rašė...

ir aš jungiuosi :-)

http://dalijablog-paperlove.blogspot.co.uk/

dalijablog rašė...

http://dalijablog-paperlove.blogspot.co.uk/2012/08/mainu-ratas-nr9-tema-kontrastai-ir.html

Lauros paslapčių sode rašė...

Sveikutės,labai gražūs visų darbai, bandau ir aš dalyvauti su savuoju paprastučiu atviruku

Laura (Zaliaake25)
http://laurospaslapciusode.blogspot.com/2012/08/blog-post_4425.html

Rima rašė...

Mano darbeliukas :)
http://rimos-kaiyralaiko.blogspot.ie/2012/08/nauja-pamirsta-sena.html